Home » Lektoři

PaedDr. Šárka Daušová

Šárka Daušová

Vystudovala Pedagogickou fakultu UK v Praze,učitelství pro 1.stupeň se zaměřením na výtvarnou výchovu. Ve státní ZŠ byla zaměstnána 15 let. Právě tato praxe ji ukázala, že chce učit děti s citem a v menším kolektivu.
V rámci dalšího vzdělávání absolvovala tyto kurzy: Kurz základní znalosti Montessori pedagogiky, Základy Hejného vyučovací metody, kurz arteterapie pod záštitou Masarykovy univerzity v Brně, Metodu dobrého startu, Stimulační program pro předškoláky a děti s odloženou školní docházkou – Maxík, kineziologický výcvik a další.
Je lektorkou osvěty Školy lásky v rodině dle etiky Jiřiny Prekopové, pravidelně se účastní konferencí pořádaných Nadací Naše dítě, má poradnu pro dospělé a děti, vede keramický kroužek Tvořílek.
Ráda pracuje s lidmi, čte, stále se sebevzdělává, tvoří a objevuje stále nové podněty v přírodě.

V Jurta klubu přednáší na téma rodina, rodičovství, děti v pásmu „Aby nám spolu bylo dobře..“

Radka Brejchová

Radka Brejchova

  • Jsem akreditovanou instruktorkou plavání a pohybové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku
  • Jsem nezávislou certifikovanou lektorkou programu Baby Signs®
  • Jsem maminkou pětileté dcerky, se kterou jsem si vyzkoušela vše, co nyní nabízím jako profesionální služby z oblasti péče o děti

Specializuji se na “plavání” (nebo-li správnou manipulaci ve vodě) novorozenců a miminek u Vás doma ve Vaší vaně do doby než se rozhodnete třeba navštěvovat lekce v bazénu. Správná manipulace s miminky “na suchu” je nedílnou součástí. V této oblasti se neustále vzdělávám a konzultuji s řadou specialistů z oboru pediatrie a fyzioterapeutů.

V Jurta klubu vyučuji jednorázové akce: Jak správně manipulovat s miminkem, Baby signs, Jak naučit dítě na nočník.

 

Klára Ratajová

Klára Ratajová_fotkaJmenuji se Klára Ratajová a dětem se věnuji od svých 19 let, kdy jsem začala jezdit jako vychovatelka na letní tábory a školy v přírodě a zároveň učit angličtinu děti i dospělé. Vystudovala jsem Anglické gymnázium v pražských Vysočanech a v současné době dálkově studuji bakalářský obor na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Jako dobrovolník jsem vedla zájmový sportovní kroužek a kroužek angličtiny pro děti v Salesiánském klubu mládeže v Kobylisích. Cenné zkušenosti jsem získala i jako členka týmu, který podporoval další dobrovolníky během příprav na mise v rozvojových zemích. Při svém ročním pobytu ve Finsku jsem jako lektorka kurzu češtiny měla možnost nahlédnout do finské základní školy a zjistit, proč Finové pravidelně zaujímají přední příčky v průzkumech srovnávajících gramotnost a analytické schopnosti dětí. Ve škole panuje přátelská pracovní atmosféra, děti pracují v týmu, učí se jeden od druhého a učitel jim nedělá dozorce, ale spolehlivého průvodce novými znalostmi a zkušenostmi, kterého děti přirozeně respektují.

Kromě angličtiny a poznávání cizích zemí mám také blízko k hudbě a sportu, mou hlavní životní náplní jsou ale v současné době moji dva kluci ve věku 2 a 3 roky. I s nimi vždy platí, že „kdo si hraje, nezlobí“.

 Markéta Hrubá

Ja_medailonekV minulém roce jsem se stala novopečenou maminkou našeho syna Jonáše. Zhruba tři měsíce po porodu jsem objevila svět šátků/nosítek a vůbec nošení novorozenců/dětí. A musím říct, že mi nošení hodně pomohlo, ať už k utišení, uklidnění syna, tak ke krásnému pocitu, že mám dítě u sebe, nosím ho na srdci a cítím jeho vůni. Jelikož jsem velmi aktivní člověk (12 let jsem závodně tancovala latinskoamerické a standartní tance), začala jsem po porodu hledat možnosti, jak se vrátit k pohybovým aktivitám (aerobic, TRX, jóga, pilates a další), které jsem měla před otěhotněním a porodem dostatek. Nechtěla jsem však své „choutky“ zahánět na úkor syna, takže jsem začala přemýšlet nad možností, pohybovat se společně se svým synem. A objevila jsem projekt „Cvičení s dětmi v šátku či nosítku“. Nyní jsem certifikovaným lektorem pro „Cvičení s dětmi v šátku či nosítku“ a v září mě čeká akreditovaný kurz Instruktor kondičního posilování, díky němuž získám licenci platnou v EU.

A co je mým cílem? Vidět Vás uvolněné, plné endorfinů, žensky rozvlněné, odreagované a usmívající se společně s Vašim miminkemJ Protože spokojená maminka má i spokojené dítě.

Tereza Muchová

Tereza MuchuováJako malá jsem se učila osm let klasiku na kytaru, avšak v pubertě jsem kytaru na delší dobu „pověsila na hřebík“. K promoci, kdy jsem v bříšku nosila již svého prvorozeného syna, jsem dostala novou kytaru a cesta k „znovuobjevování„ lásky ke kytaře začala. Díky mým dětem (3 roky a 6 měsíců) jsem se vrátila ke kytaře a jsem za to ráda, protože čas, kdy spolu hudebničíme je čas, kdy se mým dětem „opravdu“ věnuji. Zpíváme lidové písničky, vyrábíme si svoje hudební nástroje a různě improvizujeme. Děti to mají rády.

Jako grafička, která ráda maluje a jakkoli jinak tvoří, jsem pro Jurtu připravila kroužek, kde budeme kombinovat hudbu s výtvarným tvořením.

 

 Bc. Veronika Horálková

Veronika HoralkovaDiplomovaný fyzioterapeut, bakalářské vzdělání z FTVS UK- obor Tělesná a pracovní výchova zdravotně postižených, osvědčení – Metodika pohybových her s kojenci a batolaty (CRSP – s akreditací MŠMMT ČR), lektor Bosu core (Face Czech academy), osvědčení na cvičení zdravotní tělesné výchovy (FTVS UK), osvědčení z taneční terapie (FTVS UK), kurz Cvičení na míčích, labilních plochách a s overbally  a další odborné kurzy a školení.

 Můj vztah ke sportu se formoval již během dětství, na základní škole jsem zkoušela gymnastiku a tanec, na střední škole jsem se věnovala míčovým hrám. Vztah k pohybu mě dovedl i k výběru vyšší odborné a vysoké školy. Již během studia jsem měla možnost vést v rámci svých praxí skupinové hodiny cvičení pro dětí a  dospělé. Svojí absolventskou práci jsem psala na téma správného držení těla u dětí. Podklady pro tuto práci jsem získávala právě vedením hodin tělesné výchovy na základních školách. K dětem jsem měla vždy blízko, mnoho let jsem např. jezdila jako táborová vedoucí, kde jsem vedla sportovní kroužek.  Během rodičovské dovolené jsem se k práci s dětmi a dospělými opět začala vracet, již třetím rokem předcvičuji pravidelné hodiny Bosu rehab, Bosu core a také vedu cvičení dětí pro prevenci vadného držení těla a cvičení batolátek. Těší mě nadšení a spokojenost mých klientů z efektu cvičení, který pozoruji i  na sobě. Po porodech mě velmi trápila bolest zad, ale poté, co jsem sama začala pravidelně cvičit, jsem se rychle vrátila do kondice a cítím se mnohem lépe. Protože mě tato práce velmi baví a naplňuje, snažím se postupně rozšiřovat své znalosti absolvováním různých kurzů. Poznatky z kurzů a novými cviky se snažím stále obohacovat své hodiny.

Kromě mé práce jsou mým největším koníčkem moje dvě děti. Když se najde volný čas, jdu si zaběhat, zabruslit nebo zaplavat. Ráda ale také posedím s přáteli u dobrého jídla a pití za doprovodu oblíbené hudby nebo ještě lépe za doprovodu kytary a zpěvu.

Mgr. Veronika Kropáčková

VAJAbsolvovala jsem studium na Metropolitní univerzitě, fakulta Mezinárodních vztahů a evropských studií a na magisterském stupni fakulta Asijských studií a mezinárodních vztahů. S manželem máme dceru Aničku, díky níž se mi, jako asi každé matce, změnil život od základu. Velkou životní inspirací mi je Asie, především jihovýchodní část. Genius loci této oblasti a zároveň působení mé dcery snad ovlivnili i další směřování v mém osobním a kariérním životě. V našem okolí mi velmi chyběly zajímavé, pestré aktivity pro maminky s dětmi i pro malé děti od miminek až po starší. Pak jsem objevila cvičení pro maminky s kočárky – Strollering. Absolvovala jsem základní lektorský kurz Strollering ST I. zakončen diplomem, udělala si certifikát pro lektory v oblasti fitness a diplom na cvičení pro těhotné a pro ženy po porodu. Díky obrovské podpoře mého manžela, s touhou neopustit kvůli zaměstnání naši dceru, jsem se rozhodla začít plnit sny sobě i druhým. A tak vznikl projekt Jurta klub … s láskou k rodině. Přeji si, aby se Vám u nás líbilo, přeji si, aby tým pečlivě vybraných lektorů obohatil Vaše životy a přivedl Vás zpět sami k sobě, k Vašim rodinám, prostě tam, kde Váš život začal. Mongolská jurta – kruh – nás učí myslet tzv. v kruhu a svým působením nám napomáhá držet se podstaty věci. Hektická doba a současný životní styl naši mysl tříští, proto jsme pro Vás otevřeli místo, které Vám snad pomůže ukázat Vaši podstatu věci, Vaši podstatu života, možná pak změníte směr a možná začnete opět dělat to, co má smysl, co Vás naplňuje. A strávíte díky tomu třeba i více času se svou rodinou a sami se sebou..

V Jurta klubu vyučuji Pilates, Jógu pro dospělé i děti a poskytuji kompletní péči osobního trenéra.