Home » Akce » Znakujeme s dětmi aneb Baby Signs

BABY SIGNS

 

Datum: 11. 2. 2014 od 16 do 18 hod.

Baby Signs® – Znakování s miminky a batolaty Vám pomůže najít rychlé vzájemné porozumění. Znakující miminka se mohou s Vámi podělit o svůj svět a ukázat Vám, že i v období, kdy ještě nedokážou využít slov jako takových, už umějí vnímat, rozumět a komunikovat. Vím to, sama jsem to zažila se svojí dcerou Alžbětkou a teď to zažívám znovu se svou druhou dcerkou Kristýnkou. Věřte, že je to úžasné!

Proto bych se s Vámi ráda podělila o svojí zkušenost s programem Baby Signs® – znakovou řečí pro batolata, a zároveň bych Vás ráda pozvala na úvodní seminář programu Baby Signs® či na kurzy, které jsou pro Vás i Vaše děti v Jurta klubu.

Mé zkušenosti se znakováním u mých dětí

Tak jsem se před rokem podruhé stala maminkou :) S první dcerkou Alžbětkou jsme znakovali, bylo to super a viděli jsme v tom veliký smysl. Znakovali jsme na ní od 6 měsíců a prvním znakům brzy krásně rozuměla. Ona sama nám první znak ukázala na začátku osmého měsíce, pak jich pár přidala, okolo svého 12. měsíce jich uměla necelých 20 a v 15 měsících jsme si „povídali“ už pomocí 80 znaků :) Jako prostředek komunikace tedy znakování skvěle fungovalo, a tak jsem se stala lektorkou Baby Signs, abych se mohla o výborné zkušenosti podělit s dalšími rodiči a učit je i jejich miminka způsobu, jak si porozumět daleko dříve než přijdou první slova.

Kovářova kobyla… už není bosa

A teď tu máme druhorozenou Kristýnku…ta se dlouho tvářila, že je příkladem starého lidového rčení „Kovářova kobyla chodí bosa“. Znakováním byla doslova téměř odkojena neb od narození jsem ji mívala na svých kurzech, ale zdálo se, že je vůči němu imunní…takže přešel její osmý měsíc, devátý měsíc, desátý měsíc a stále nic. Bylo znát, že znakům rozumí, ale že by na nás něco sama ukázala, to tedy ani náhodou. Až přišel jedenáctý měsíc a s nimi Kristýnčiny první samostatné kroky bez opory. A přesně ten den, kdy přešla sama půlku obývacího pokoje, konečně ukázala při koupání svůj první znak PÍSNIČKA :) a od toho dne znakuje také o sto šest jako dříve znakovala Bětka.

Prvními krůčky ke znakům

Kristýnka prostě patří k těm dětem, které mají jako prioritu nejprve pohyb a chůzi a pak teprve komunikaci. Takže dokud se nepostavila na vlastní nožičky, aby mohla (tedy spíš se aspoň pokusila) doběhnout svojí ségru, tak komunikace a znaky šly stranou. Jakmile ale zvládla chůzi, hned využila to, co už v hlavičce měla a znaky začala postupně používat :) dnes k nejčastějším patří JEŠTĚ, kterým baví většinu maminek na mých kurzech. Když některá maminka vytáhne svačinku pro své robátko a náhodou nabídne sousto i Kristýnce, tak to pak vypadá, že se Kristýnka začala držet jiného českého přísloví – Podáš prst, seberu Ti celou ruku. To totiž pak stojí Kristýnka před tou ochotnou maminkou, a dokud ta drží v ruce onu svačinku, ukazuje na ní svoje JEŠTĚ :)

 

 Doporučená cena semináře závisí na typu materiálů, které si zvolíte. Máte možnost si zvolit Kompletní sadu materiálů obsahující knihu a DVD pro rodiče, 4 malá leporela pro děti, video pro děti a praktický přehled znaků nebo jen Základní materiály, které obsahují pracovní sešit pro rodiče (20 stran A4 se základními informacemi o znakování a pracovními listy) a praktický přehled znaků. Náplň kurzu je u obou možností stejná. Materiály obsažené v Kompletní sadě nelze zakoupit jednotlivě.

Cena: Základní materiály 499,- Kč (včetně dvouhodinového semináře)

Kompletní sada materiálů: 879,- (včetně dvouhodinového semináře)

Vstupné se platí předem převodem, a to přímo na účet lektorky.

Lektorka: Petra Razimová, email: petra.razimova@baby-signs.org, tel.: 602 661 341 ,

www.baby-signs.org

Přihlášení jednoduše přes náš REZERVAČNÍ SYSTÉM. Rezervace nejpozději týden před začátkem lekce, zálohová platba ve výši 379,- Kč předem na účet 1712775001/5500. Do kolonky zpráva příjemci, prosím, uvést jméno a příjmení a do kolonky pro variabilní symbol, prosím, napsat, kontaktní telefon. Jako specifický symbol prosím uvést číslo 101.

Kurz se otevře při min.počtu 4 zájemců. V případě nenaplnění kurzu bude poskytnut náhradní termín.

kurz znakovani

BabySignsLogo_CZ.