Home » Akce » Jak správně manipulovat s miminkem

JAK SPRÁVNĚ MANIPULOVAT S MIMINKEM

 

Termín: 14. 9. 2013 od 9 do 12 hodin

Správná manipulace s miminky, nebo-li správné zacházení s kojenci je nesmírně důležité z mnoha důvodů. Nošení, zvedání, otáčení a přebalování jsou manipulační techniky, které dítěti nabízíme v průběhu celého dne, a tím velmi výrazně ovlivňujeme jeho vývoj. Pokud rodiče nevědí, na co dávat pozor, mohou udělat hodně chyb, které pak negativně zasáhnou do jeho psychomotorického vývoje s možnými následky vadného vzpřímení těla.

Cílem je naučit rodiče manipulovat a pracovat s dítětem v souladu s jeho potřebami, vývojovými možnostmi i nejnovějšími poznatky v oblasti psychomotorického vývoje. Předat rodičům informace o způsobu správné a účinné stimulace dítěte na podporu jeho správného vzpřimování i celkového psychomotorického vývoje.

Obsahem kurzu správné manipulace s miminky je také,

- správná manipulace s miminky v náruči i na podložce ke zvládnutí správného prvního a druhého vzpřímení, lezení, stoupání, jak posílit bříško, jak eliminovat záklony hlavičky a zapažování paří za úroveň ramen atd.

- správná manipulace s miminky při zvedání, nošení, chování v náruči, pokládání, uklidňování při pláči, přetáčení, polohy k sociálním kontaktům, odpočinkové polohy, přebalování, polohy k mytí zadečku a sprchování

- informace o důležitosti správné posloupnosti a kvality provedení jednotlivých pohybových aktivit při rozvoji dítěte.

Komu je kurz Správné manipulace s miminky určen: Doporučuji pro všechny nastávající rodiče a rodiče s dětmi od narození do cca 4. měsíce věku.

Cena 500,- Kč + 100,- Kč tatínek. Vstupné se platí předem převodem, a to přímo na účet lektorky.

Lektorka: Radka Brejchová, email: info@miminkovani.cz, tel.: 777 133 457 , www.miminkovani.cz

Přihlášení jednoduše přes náš REZERVAČNÍ SYSTÉM. Rezervace nejpozději týden před začátkem lekce, platba předem na účet 2400295206/2010, do poznámky nezapomeňte uvést své jméno a telefonní číslo.

Kurz se otevře při min.počtu 4 zájemců. V případě nenaplnění kurzu bude poskytnut náhradní termín.

manipulace  manipulace1