Home » Akce » II. ročník Větrníků pomoci pro Slané děti

II. ROČNÍK VĚTRNÍKŮ POMOCI PRO SLANÉ DĚTI

21.11.2013 od 18:00 hod. se odstartuje 2. ročník výroby Větrníků pomoci pro Slané děti. Celá Česká republika opět spojí 21. listopadu své síly, aby společně upozornila na den, který se slaví jako Evropský den pro léčbu cystické fibrózy. V tento den se po celé Evropě konají různé benefiční akce, které mají za cíl upozornit na toto dosud málo známé nevyléčitelné onemocnění. Celá republika ve čtvrtek 21. listopadu bude tvořit různé variace z různých materiálů VĚTRNÍKŮ POMOCI pro slané děti.

V loňskem roce proběhl prvni ročník, kterého se zúčastnilo přes 60 míst po celé ČR. Věříme, že druhý ročník bude ještě úspěšnější a pomůže mnoha rodinám s dětmi, postiženými touto vzácnou a nevyléčitelnou chorobou.

Roztočit foukáním větrník je pro většinu lidí hračka, pro nemocné cystickou fibrózou ale mnohdy nepřekonatelná překážka. Akce Větrníkový den pro slané děti má za cíl upozornit na ty, kteří touto vážnou nemocí trpí. Způsob je jednoduchý – vyrobit ve čtvrtek 21.listopadu větrník.

Kdo za tím vším stojí?

Větrníkový den pro slané děti pořádá nezisková organizace Klub nemocných cystickou fibrózou, která sdružuje a pomáhá nemocným cystickou fibrózou a současně se zasazuje o zvyšování povědomí o tomto závažném a nevyléčitelném onemocnění. Název akce Větrníkový den pro slané děti není vybrán náhodně. Nemocní cystickou fibrózou mají totiž výrazně slanější pot, a proto se jim laicky říká „slané děti“. Česká republika se Větrníkovým dnem připojuje k Evropskému dni pro cystickou fibrózu, který každoročně probíhá v podobě benefičních a informačních akcí v řadě evropských zemí. Evropský den pro cystickou fibrózu připadá právě na 21. listopad.

Výstupem celé akce bude umělecké dílo.

V průběhu „větrníkování“ se naučíme háčkovat dětské čepičky. Kdo máte o tuto aktivitu zájem, přineste si prosím vlnu a k ní odpovídající háček. Doporučí Vám v galanterii.

Letos jsme se rozhodli celý koncept akce dotáhnout do uměleckého konce. Účastníci větrníkového dne nám můžou svoje originální vyrobené větrníky poslat a my z nich vytvoříme veřejně přístupné společné dílo.

Cena: 30,- Kč děti 3-15let, 40,- Kč dospělí (slouží k pokrytí nákladů na zakoupení materiálu na tvorbu větrníků a poštovné pro odeslání velkého balíku větrníků neziskové organizaci Slané děti).

Děkujeme, že si rezervujte místo přes REZERVAČNÍ SYSTÉM.